Krosno: Zmiany i to na lepsze!

Zmiany o jakich jeszcze niedawno się nie śniło. Na tablicy ogłoszeń Urzędu pojawiły się terminy pracy Komisji Rady Miasta. To znaczący postęp, jeszcze kilka lat temu miałem wrażenie, że taka informacja traktowana jest w Krośnie jak „ściśle tajna”.

Informacja o terminach posiedzeń pojawiła się wraz z ogłoszeniem Sesji. Są to na razie tylko terminy, bez podania miejsca, a informacja jest wyłącznie na tablicy, a nie w Internecie jak w przypadku sesji. To jednak i tak ogromny postęp, z którego należy się cieszyć, bo jeszcze w 2011 roku miały miejsce incydenty z próbą wypraszania obywateli z Komisji z czym zetknąłem się osobiście. Ba, jeden facet złożył skargę na wyrzucenie go z komisji bodaj w roku 2013 przez co odniosłem wrażenie, że niektórzy radni nauczyli się, że ja mam prawo wejść na komisję, ale wobec innych obywateli nadal stosowali „stare przyzwyczajenia”.

Wywieszenie terminów pracy Komisji świadczy o bardziej otwartym podejściu. Odbieram to jako sygnał, że już nie dojdzie do wypraszania obywateli z obrad.

20150126_112019
Ogłoszenie o Sesji i Komisjach na tablicy UM Krosna.

 

Co do miejsca obrad mogę dodać, że komisje zazwyczaj spotykają się na Staszica 2, na I pietrze przy „salce” Sali Narad lub w samej Sali Narad gdy zbierają się połączone Komisje, lub gdy jest duże zainteresowanie tematem wśród Radnych spoza komisji.
Trzeba przyznać, że takie ogłoszenie to wielki krok w stronę rozwiązań stosowanych w Stalowej Woli, o których pisałem tutaj.

Komentarze

komentarzy

1 Komentarz

  • Yeri 30 stycznia 2015 Odpowiedz

    No to pogratulować Ci sukcesu trzeba, jakbyś się o to 3 lata nie upominał i o tym nie pisał to dalej by było po staremu.
    Teraz w pozostałych kwestiach trzeba się o normalność wykłócać, ale jaskółka już jest 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook