Krosno i Stalowa Wola, różnica w podejściu

W Krośnie były kłopoty z wejściem na obrady komisji Rady Miasta czy nawet dowiedzeniem się, kiedy będą się odbywały. Tymczasem w innej części województwa obowiązują zupełnie inne zasady.

pd2014
„Ciekawe, że nie wszędzie są takie kłopoty z wejściem na Komisje, jak w Krośnie”

 

Linka podesłał znajomy. Proszę zobaczyć jak Stalowa Wola informuje o komisjach Rady: Zaproszenie na posiedzenie komisji stałych. Da się?

Proszę też zwrócić uwagę na godziny obrad! W Krośnie komisje odbywają się zwykle w czasie, gdy większość mieszkańców pracuje. Sprawia to też kłopot radnym aktywnym zawodowo. Zresztą to jest „argument” używany w kuluarowych rozmowach przez zaprzyjaźnionych z urzędem redaktorów: „po co ogłaszać terminy komisji, jak i tak ludzie wtedy pracują i nikt nie przyjdzie”. Tak wyglądają poglądy ludzi, którzy chcieliby być dla Was jedynym źródłem informacji o samorządzie i dowolnie tą informacją manipulować. Zapewne stąd ich niechęć do ogłaszania terminów obrad, czy treści protokołów.
Ja postaram się udostępniać wam materiały źródłowe, zeby każdy mógł porównać treść protokołu z medialnymi doniesieniami. Np. tak jak w tym przypadku: Czy radnych interesował szpital?

Zobacz też: Radni na tajnych obradach

 

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook