Krosno: Tajna sesja czy jaki grzyb?

Podobno 30 grudnia 2014 roku w Krośnie odbyła się nie jedna, a dwie sesje Rady Miasta. Druga sesja, o ile miała miejsce, pozostaje zagadką, nie była ogłoszona, a do tej pory nie poinformowano o jej postanowieniach.

30 grudnia odbyła się III, a zarazem bardzo ważna sesja Rady Miasta Krosno. Uchwalono budżet na 2015 rok oraz szereg innych, ważnych uchwał. Jednak podobno wkrótce, tego samego dnia, odbyła się kolejna, tym razem Nadzwyczajna Sesja.

Z jakiego powodu ją zwołano? Kto w niej uczestniczył? Jakie podjęto uchwały? Czy tych spraw nie udało się załatwić na wcześniejszej sesji zwyczajnej? Oficjalnie cisza, nawet nie wiadomo, że się odbyła. Nie ma wzmianki ani w BIP, ani na oficjalnej stronie Urzędu, pomimo, że upłynął prawie tydzień, w tym kilka dni roboczych. Co takiego stało się, że tego samego dnia trzeba było zwołać drugą sesję? Dlaczego jeszcze nic o niej nie wiemy, chociaż na ogół informacja o podjętych uchwałach udostępniana jest najdalej następnego dnia po sesji?

Komentarze

komentarzy

1 Komentarz

  • alojzy 5 stycznia 2015 Odpowiedz

    trzeba złożyć wniosek o udostępnienie informacji publicznej, potem postępować zgodnie z literą prawa, czyli po 14 dniach – jeśli nie będzie odpowiedzi – skarga do WSA, i jednocześnie złożenie zawiadomienia do prokuratury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook