5 Okręg, 7 Lista, 3 Miejsce – startuję do Sejmiku

Mijają ostatnie godziny przed ciszą wyborczą. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w mojej skromnej kampanii, szczególnie Sekcji Młodzieżowej KNP w Krośnie. Widać wyraźnie, że partie „głównego nurtu” dysponują ogromną przewagą propagandową. Pokażmy im, że nie trzeba wyciągać pieniędzy podatnika, żeby uzyskać dobry wynik w wyborach, na razie wygrałem plebiscyt „Nowin”. Pokażmy „żółtą kartkę” politykom PO, PiS, PSL, SLD przed przyszłorocznymi wyborami do sejmu, w których dostaną już „czerwoną”.

Podkarpacie, Okręg 5 czyli Krosno i powiaty: jasielski, krośnieński, sanocki, brzozowski, leski, bieszczadzki
Lista 7 Miejsce 3
Piotr Konrad Dymiński

pd2014
Piotr Konrad Dymiński, Lista 7, Miejsce 3

 

Czego chcę dopilnować w Sejmiku? Jakie są moje postulaty? Najpierw krótko i na temat:

  • wydawać pieniądze podatnika na cele naprawdę konieczne,
  • wspierać szczególnie rozwój południowej części województwa,
  • uczciwie i równo traktować wszystkie podmioty,
  • przeprowadzić rzetelny audyt Urzędu Marszałkowskiego,
  • usprawnić zarządzanie Województwem,
  • wykorzenić urzędniczy bizantynizm,
  • udostępnić Centralny Rejestr Umów Urzędu Marszałkowskiego

Obserwowałem to co dzieje się w Sejmiku i powiem Wam jedno: nie chcę, żeby PiS miał samodzielnie większość do rządzenia województwem.  Pomimo szczytnych haseł dostrzegam, że oni mają bardzo podobne zapędy jak Platforma. Szczególnie zbulwersowało mnie jak zgodnie z PO głosowali za wydawaniem grubych milionów na bezsensowne wydatki. Sztandarowym przykładem jest „promocja województwa w liniach lotniczych”. To „promocja”, której efekty są właściwie nieznane, a koszty to dziesiątki milionów złotych. Dlatego startuję z Kongresem Nowej Prawicy. Jetem członkiem Stowarzyszenia Republikanie, którego prezesem jest Przemysław Wipler, popiera  mnie Dariusz Bugiel, lokalny koordynator Stowarzyszenia. Pod koniec kampanii zostałem poparty przez partię Libertariańską.

Żadną tajemnicą nie jest, że południe województwa pozostało zaniedbane. Tylko zadajmy sobie pytanie, kto rządził przez ostatnich kilka lat i czy przekazanie władzy znowu tym samym formacjom daje jakąkolwiek gwarancję zmian?

Przeprowadzenie audytu, większa jawność, patrzenie władzy na ręce z bardzo bliska, może nawet z Komisji Rewizyjnej – tym chcę się zająć w Sejmiku. Ponadto za  koniecznie uważam udostępnienie Centralnego Rejestru Umów zawieranych w naszym imieniu i za nasze pieniądze. Nie może być tak, że informację w tym temacie możemy dostać tylko z opóźnieniem i wtedy gdy konkretnie wiemy o co zapytać. To ma być dostępne dla każdego obywatela na kliknięcie myszki.

Mówiąc o sytuacji w Sejmiku polecam przy okazji mój nieco humorystyczny wpis na temat działania samorządu województwa: „Pan Samochodzik w Dolinie Śmierci”

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w mojej kampanii dobrym słowem, swoją pracą czy choćby symbolicznymi wpłatami na fundusz wyborczy. Szczególnie wdzięczny jestem Sekcji Młodzieżowej KNP w Krośnie. To między innymi dzięki wam wygrałem plebiscyt „Nowin” , teraz przełóżmy to na sukces wyborczy. Wielkie dzięki dla Mateusza, Marcina, Edyty i Krzyśka (już Wy wiecie, że to o Was), którzy wparli mnie w kampanii. Dziękuję też za poparcie ze strony Republikanów i Libertarian.

mem1

Na koniec podziękowania dla znanego na facebooku Liberalnego Konserwatora!

W wyborach do Rady Miasta Krosna popieram ostatnich kandydatów na ostatniej liście (19, Krośnieńskie Forum Samorządowe). W moim okręgu będzie to Bartosz Wilk, bezpartyjny kandydat, członek stowarzyszenia Republikanie, poparty przez Kongres Nowej Prawicy.

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook