Wybory w Krośnie 2014: szokujący program PO

Po prezentacji programu Platformy byłem trochę zaszokowany. Czy to program ugrupowania popierającego prezydenta, czy raczej program opozycji? Niby są za, a miejscami gadają jak by byli przeciw. Do tego chcą znowu wejścia ciężkiego sprzętu na Rynek. Dajcie sobie spokój. Platformo, daj żyć!

Zaskoczył mnie na przykład postulat łączenia ścieżek rowerowych w jedną sieć czy postulat poprawy infrastruktury dla rowerzystów. Nie, że jestem przeciw czy coś takiego. Po prostu popieracie prezydenta rządzącego od 12 lat, który tych podstawowych rzeczy nie zrobił!

przystanek2

Jak widać na powyższym zdjęciu jakość powstającej w Krośnie infrastruktury dla rowerzystów pozostawia wiele do życzenia (zwracam na to uwagę od dawna, bez większego zrozumienia u samorządowców i PO). To tylko jeden z wielu przykładów! Nawet w miejscach, gdzie jak przy ul. Czajkowskiego jest dość przestrzeni by zrobić zatoczkę autobusową, chodnik, wiatę przystanku, a dopiero za nim „ścieżkę rowerową” wszystko robione jest w sposób obrażający rozum człowieka. Mamy zatem przystanek przy ruchliwej ulicy, ale bez zatoczki, dalej jest chodnik i ścieżka rowerowa, a dopiero w dalszej kolejności jeszcze „chodniczek” do wiaty i sama wiatę przystanku. Jako rowerzysta jestem zbulwersowany. Zwyczajnie nie rozumiem podejścia Platformy, popieracie to co robił w sprawie „ścieżek” prezydent i jego urząd, czy nie?
Inna rzecz, to te miejsca do „wysadzania dzieci pod szkołą”, no brawo. Chyba na co drugim spotkaniu w dzielnicach i osiedlach słyszę o czymś w ten deseń. Czyli temat zgłaszany od dawna, a jakoś nie wyszło… pod rządami PO i popieranego przez PO prezydenta.

Podobnie z postulatem budowy schroniska dla zwierząt. Przecież WASZ prezydent i kierowany przez niego Urząd od lat budują schronisko! Chcecie powiedzieć, że WASZ prezydent działa opieszale w tej sprawie? No powiedzcie to wprost, pośmieję się. Zresztą pozwolenie na budowę schroniska przedłużane jest podobnie jak pan Janusz Hejnar przedłużał pozwolenie na budowę swojej piekarni. Właściwie to jak brzmią wasze postulaty wspierania przedsiębiorczości, przy tym jak Urząd traktuje nowy zakład pracy w mieście?

Na koniec zostawiam sobie pomysł odbudowy ratusza. W sumie sam w sobie nie jest zły. Problem w tym, że ten nasz Rynek był w ostatnich latach raz po raz rozkopywany. Dopiero od 2013 roku przedsiębiorcy w tym rejonie mają spokój. Chcecie im tam znowu wprowadzić ciężki sprzęt? Te wszystkie kamazy i koparki? Pewnie po zakończeniu tej budowy konieczny będzie… kolejny remont płyty Rynku i przyległych ulic. Czyli znowu ciężarówki, zagęszczarki, koparki… No tak, określenie „kopaczyści” będzie pasować do was jak ulał. Ja mam jednak prośbę: dajcie żyć. Dajcie Rynkowi chociaż kilka lat względnego spokoju, żeby jak ktoś zainwestował w nowy biznes miał szanse na zwrot poniesionych nakładów albo i na jakiś zysk. Wiecie, na tym to polega. Regularne rozkopywanie Rynku naprawdę mu szkodzi gospodarczo. Fajny pomysł z tym Ratuszem, ale może nie tak od razu.
Na koniec mała uwaga, jak chcecie nazywać się formacją „obywatelską”, to przestańcie promować takie antyobywatelskie jednostki jak Pan Stanisław Słyś. Serio, ukrywanie projektów uchwał czy lekceważenie biernego prawa wyborczego mieszkańców dzielnicy to nie są dobre standardy.

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • Yeri 8 listopada 2014 Odpowiedz

  Ze ścieżkami rowerowymi to trzeba przyznać, że sobie w stopę strzelili, a właściwie to przyznali Ci rację i jednocześnie uznali własne niedołęstwo w tej kwestii.
  A o co chodzi z tym ratuszem?? Chcą odbudować historyczny ratusz na płycie rynku? Wg jakiego stylu? Ja bym polemizował, czy to dobry pomysł. Rynek jest duży, fajnie się sprawdza podczas imprez typu Karpackie Klimaty, ja bym więcej takich imprez zrobił, niż zmniejszał powierzchnię płyty rynku. No, chyba, że by to naprawdę jakiś genialny projekt był, ale znając życie to skończy się jak w Jaśliskach taki plan.

 • lobbysta 9 listopada 2014 Odpowiedz

  zapewne projekt ratusza zakończył by się jak całe przedsięwzięcie zwane Centrum Dziedzictwa Szkła… czyli jestem na Nie. I na PO też nie zagłosuje, nie ma takiej opcji!

 • No_name 13 listopada 2014 Odpowiedz

  Cudotwórcy z Platformy: http://niezalezna.pl/61377-bilokacja-poslanki-platformy-obywatelskiej-jednoczesnie-w-warszawie-i-w-strasburgu Takim mówimy NIE!

 • Yeri tm 13 listopada 2014 Odpowiedz

  No, obrodziło cudami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook