Jak odwrócić kotka?

Wyobraź sobie, że Twój znajomy zapomniał Ci powiedzieć o spotkaniu, a później jeszcze miał pretensje, że nie przyszedłeś. Głupie prawda? Zapewne znalazłbyś szereg epitetów na określenie czegoś tak absurdalnego. Jednak podobne zachowanie można łatwo przedstawić jako „karcący głos rozsądku”, o ile tylko pominie się pewne fakty.
Rada Miasta przyjęła program „Krosno przyjazne rodzinie”. Portal Krosno24 zrelacjonował także spór radnych wokół tego programu. Zacytowano nawet jak Przewodniczący Rady wytknął radnym, którzy mieli jakieś zastrzeżenia, że podczas prac nad programem sami nie zgłosili żadnych własnych uwag i pomysłów. Słusznie, prawda? Najpierw im się nie chciało zająć tematem, a teraz mają jakieś „ale”, to ich przewodniczący zbeształ! Portal Krosno24 „zapomniał” tylko podać przyczynę sporu: części radnych zainteresowanych programem, wbrew zapowiedziom, nie poinformowano o prowadzonych pracach. Czy taki „szczegół” może zmieniać odbiór informacji? Tak, bo sytuacja jest całkiem inna: radni zgłaszali „chcemy brać udział w pracach”. Odpowiedziano im: „zostaniecie poinformowani o terminach spotkań”. Następnie nie zostali poinformowani, prezydent Baran oznajmił: „nie wiem dlaczego”, a Przewodniczący Rady, pan S. Słyś z Platformy Obywatelskiej i Klubu Samorządowego, jeszcze im zarzucił, że nic nie zgłosili.  Portal Krosno24 pominął ten istotny szczegół (brak powiadomienia), za to zrobił z tego opowieść o jakiś głupich, bezpodstawnych atakach ze strony mało aktywnych radnych. Przemilczano przy tym bardzo pozytywne wypowiedzi np. radnego Oponia (PO) na temat przyjętego programu. Tak się „odwraca kota ogonem”.

Komentarze

komentarzy

1 Komentarz

  • Yeri 30 października 2013 Odpowiedz

    No bo jakby ich poinformowali to by jeszcze coś zgłaszali i by mogło nie pójść tak gładko. A skoro już poszło to o co chodzi? Zgłaszać trzeba było 🙂

    Hehh, a mówią, że komuna już minęła…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook