Religia pokoju

Zabójstwo żołnierza w Londynie dla wielu osób okazało się szokiem, podczas gdy dla innych była to kwestia czasu. Wielu wyznawców islamu odcina się od tego zdarzenia, znowu słyszymy zapewnienia o „religii pokoju”. Kto znowu da się nabrać? 

Będzie krótko i na temat, islam jest religią wojny. Jej założyciel był przywódcą politycznym i wojskowym. Na bazie judaizmu i chrześcijaństwa zbudował system religijno-militarno-polityczny, który pozwolił na spektakularne podboje w pierwszych wiekach islamu. Założyciel tej religii osobiście walczył, wydawał rozkazy, kazał zabijać ludzi, argumentując to wiarą.

terror

Ludzie zabijający w imię chrześcijaństwa zdecydowanie rozmijają się z czynami i naukami założyciela chrześcijaństwa. Przez swoje pierwsze wieki chrześcijaństwo było prześladowane, a jego wyznawcy zabijani, często bez walki. Islam jest zupełnie inny, jego pierwsze wieki to krwawe podboje, rabunki, mordy i gwałty. Islamista zabijający w imię Allaha nawiązuje wprost do korzeni swojej wiary.
Dla każdego, kto ma pojęcie o geopolityce, jest jasne, że granice islamu z każdą inną kulturą/cywilizacją, są terenem niekończących się konfliktów i wojen. Teraz te wojny wprowadzono na ulice europejskich miast. W 2004 roku doświadczył tego holenderski reżyser, Theo van Gogh, który ośmielił się nakręcić film pokazujący prześladowanie kobiet w krajach islamskich. Został zamordowany na ulicy przez muzułmanina.
Ktoś może oczywiście powiedzieć, że nie każdy muzułmanin jest taki, że wielu się nie zgadza z takim podejściem, oraz  że są przeciwni przemocy. Ja jednak zapytam: jak są przeciwni, to dlaczego nie odejdą od religii stworzonej dla wojny i podbojów? W krajach skrajnie islamskich groziłaby im za to śmierć, to jasne, że nie każdy ma odwagę, ale co ich trzyma przy tej religii, tu w Europie? Naprawdę wierzą, że nie ma boga oprócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem, cała ziemia ziemia należy się wyznawcom islamu? Serio tak bardzo chcą pokoju i sprzeciwiają się zabijaniu ludzi, a równocześnie z czcią odnoszą się do tego, który sam zabijał i rabował?

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook