To nie „Matrix”, to „Pudelek”

Kilka razy nazwałem jeden z lokalnych portali „Matrixem” z powodu przekazywania nieprawdziwego obrazu świata. Tym razem jednak stwierdzam, że to nie „Matrix”, to „Pudelek”.

Temat „Matrixa” pojawia się na tym blogu dość często i to od dłuższego czasu. Wszystko przez to, że na jednym z portali notorycznie dochodzi do niedomówień, pomijania istotnych faktów, używania nieprecyzyjnych określeń, czy wręcz przekłamań.
W sumie trudno powiedzieć, czy to celowe manipulacje, czy tylko brak rzetelności i profesjonalizmu. Jednak w efekcie odbiorca wprowadzany jest w błąd.

Kilka przykładów takich sytuacji:
Świat poza Matrixem

Urząd w sieci – Matrix 2

Awantura o podpisy

Krosno czy Matrix?

MKS w Matrixie

Artykuł na portalu „24” po ostatniej sesji wygląda jednak bardziej na coś w rodzaju „Pudelka”, a nie „Matrixa”. Wszystko przez zastosowanie plotkarskich metod. Ot „ktoś anonimowo, w kuluarach powiedział, że…” no super, fajny poziom serwisu informacyjnego. Różne rzeczy ludzie tam mówią, uważający się za poważny serwis, ma służyć powtarzaniu plotek? No chyba, że nie jest poważny, tylko specjalnie tak manipuluje… nie wspomina wcale, że radni opozycji pracują w komisjach, nie wspomina, że poruszali na sesji kwestię planów zagospodarowania przestrzennego, sytuacji szkół, sytuacji szpitala itp. Nie, ten „poważny” serwis skupia się na pyskówkach o TV Trwam i kuluarowych plotkach. Moim zdaniem to zmierza w kierunku stronek takich jak „Pudelek”. Brakuje tylko wielkiego artykułu, że: „Skandal! Radny na sesji nazwał Polankę wsią” (to powinno znaleźć się w protokole) i ankiety z pytaniem „Czy nazywając Polankę wsią, radny Piotr Grudysz (Klub Samorządowy) obraził mieszkańców tej dzielnicy?” Oops… mea culpa, przecież to radny Klubu Samorządowego, zatem na pewno nie obraził. Taki tytuł i ankieta mogłyby pojawić się tylko, gdyby podobne słowa padły ze strony tych okropnych pisiorów.

No tak czy inaczej w kuluarach mówi się wiele ciekawych rzeczy, tylko jakoś nie wszystkimi chce się zajmować nasz krośnieński „Pudelek”. Ja tam np. słyszałem, że były poważne naciski (nawet metafora, że to „walec jedzie”) na radnych/radnego, żeby głosować za kasynem, tylko to jakoś „pudelkowi” umknęło, wtedy nie cytował „kuluarów”. Jeszcze nic straconego, temat można odgrzać, szukaj „pudelek”, szukaj!

Komentarze

komentarzy

2 Komentarze

 • elKopyt 3 lutego 2012 Odpowiedz

  Hehe, ja do tej strony „24” nie mam sił-jak do Pudelka zresztą.

  Artykuły mają strasznie nierzetelne, a jak parę razy próbowałem się udzielić w dyskusji pod artykułem i podjąć polemikę, to zostałem zbluzgany przez miejscowe „trolle” przy zupełnej bierności MOD-a.

  Tak, że od chyba ponad roku omijam tamten portal i chyba dobrze robię. niestety, czasy teraz takie pudelkowe…

 • amelia 10 lutego 2012 Odpowiedz

  Największym trollem jest niejaki Antol W. – były funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej , były kandydat do rady miasta z ramienia SLD – występujący pod pseudonimem : „Ryszardo” , „Iwanka” . W przeszłości występował pod pseudonimem „Czarnateczka”. Ten człowiek a w zasadzie zwierze po swoim zachowaniu zalatującym chorobą psychiczną ma skrzywiony światopogląd . Jest w dodatku mornalnym śmieciem bez zasad i honoru gdyż został już usunięty z forum i zablokowany pod nickiem Czarnateczka. Mimo to uprawia swoją propagandę nadal.

 • elKopyt 12 lutego 2012 Odpowiedz

  Oj, to fakt, że ”Czarnateczka” dawał tam popalić, tak samo jak ”Iwanka”, jeśli to ta sama osoba to pasuje.

  Ale to nie jedyna osoba która tam ”trolluje”, było stałe grono osób które jeśli ktoś podejmował dyskusję zamiast wymieniać argumenty po prostu ”jechały” po nim.

  A ten Anatol dalej tam grasuje pod innym nickiem?

 • Eryk 17 lutego 2012 Odpowiedz

  A ja jak zwykle kapkę pod prąd 😉
  http://www.pudelek.pl/artykul/38176/acta_czyli_jak_celebryci_stracili_kontakt_z_rzeczywistoscia/
  Po przeczytaniu sam w pierś się bić zacząłem w pewnej chwili 🙂
  A co do „czarnychteczek” itd.: na tym chyba polega wolność słowa, żeby każdy mógł się wypowiedzieć? Nawet głupio. Pamiętajmy, że „w kupie siła, kupy nikt nie ruszy”, jakkolwiek by to nie brzmiało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook