„Newsweek” pomylił kolejność?

Płock był na szarym końcu w rankingu „sprzyjania biznesowi”. Pytam: jakim cudem?

Płocki Park Przemysłowo – Technologiczny jest obszarem inwestycyjnym zarządzanym przez spółkę akcyjną Płocki Park Przemysłowo – Technologiczny S.A. – wspólne przedsięwzięcie Miasta Płock i PKN ORLEN S.A. Obszar inwestycyjny Parku obejmuje powierzchnię ok. 200 hektarów, dla której obowiązuje aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Park technologiczny podzielony jest na strefy inwestycyjne pozwalające na prowadzenie działalności w różnych sektorach przemysłu, m.in. w branży chemicznej, farmaceutycznej, papierniczej, gumowej, lakierniczej, farbiarskiej, włókienniczej, tworzyw sztucznych czy samochodowej.

W zdecydowanej większości tereny przeznaczone pod inwestycje posiadają nowo – wybudowane drogi asfaltowe, jak również system sieci magistralnych wodociągowych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania oraz światłowodowej infrastruktury telekomunikacyjnej.

Na terenie Parku Przemysłowo – Technologicznego znajdują się odrestaurowane i funkcjonalne obiekty administracyjne z kompletnym zapleczem socjalnym niezbędnym do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.

Miasto z tak przygotowanym zapleczem jest w ogonie w rankingu „sprzyjania biznesowi”, a Krosno, do którego nie bardzo jest jak dojechać, zajmuje pierwsze miejsce. Czy widzicie już państwo absurd Newsweekowej punktacji za „ceny nieruchomości”?

Komentarze

komentarzy

1 Komentarz

  • grzesiek.krosno 1 lipca 2011 Odpowiedz

    Szczerze mówiąc to nic specjalnego. My to dopiero mamy inkubator przedsiębiorczości 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook