Naucz się ratować

W 16 godzin można nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy w różnych przypadkach, z którymi niestety możemy mieć do czynienia w życiu codziennym. Maltańska Służba Medyczna oddział Krosno organizuje taki kurs w dniach 12–13 lutego, w Oratorium „Twój Dom”.

MSM

Ratownicy MSM to wolontariusze, w tym studenci, lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. Z pasji ratują i uczą ratować ludzkie życie. Prowadzą także szereg działań charytatywnych i humanitarnych. W Krośnie i w całej Polsce zabezpieczają wiele imprez masowych i zawodów sportowych – między innymi Piknik Rodzinny w czasie Międzynarodowych Zawodów Balonowych, Punkt Medyczny w czasie wyścigów górskich w Korczynie i Załużu, Karpackie Klimaty, Msza koronacyjna MB Murkowej, Finał WOŚP, Dni Rymanowa, wakacyjne imprezy w Iwoniczu Zdroju, festyny w Krośnie i okolicznych miejscowościach, biegi uliczne oraz liczne zawody sportowe organizowane przez MOSiR Krosno i nie tylko.

alt

W Polsce: Pielgrzymki Jana Pawła II i wizytę Benedykta XVI, Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej, zawody narciarskie Pucharu Świata w Zakopanem i wiele innych.

Więcej o Oddziale MSM Krosno możesz dowiedzieć się ze strony: www.krosno.msm.org.pl

Kurs

Kurs pierwszej pomocy obejmuje zarówno teorię, jak i ćwiczenia. Przygotowuje do udzielenia pomocy poszkodowanemu w różnych sytuacjach np. zakrztuszenia, ataku astmy, zatrzymania krążenia, krwotoku, wypadku drogowego itd. Uczestnicy kursu uczą się także, w jaki sposób wzywać służby ratunkowe.

alt

Najbliższy Kurs odbędzie się w Oratorium „Twój Dom” w dniach 12–13 lutego.

Zgłoszenia (imię i nazwisko, data urodzenia): kurspierwszapomoc@gmail.com

AED

Uczestnicy kursów organizowanych przez MSM Krosno zapoznają się także z działaniem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego. Więcej o tych urządzeniach, z pomocą których nawet postronna osoba może uratować życie, pisaliśmy tutaj: AED dla Krosna.

W wielu miastach Polski można już spotkać AED w miejscach publicznych. W ubiegłym roku w Krakowie dwóch studentów użyło z powodzeniem AED umieszczonego przy Galerii Krakowskiej: Ostry dyżur w tramwaju. Krośnieński samorząd chce zakupić i umieścić w naszym „małym Krakowie” na początek dwa takie urządzenia. Jedno w RCKP, drugie w Hali przy ul. Bursaki. Kurs organizowany przez MSM to dobra okazja, by zapoznać się z tym urządzeniem.

Foto: archiwum MSM Krosno: pokaz pierwszej pomocy w Iwoniczu Zdroju

Komentarze

komentarzy

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook