Miasto weźmie kolejny kredyt

Spłata 20 milionów złotych kredytu planowana jest na połowę 2020 roku. Ponad połowa tego kredytu przeznaczona jest na spłatę wcześniejszych zobowiązań. Reszta na sfinansowanie deficytu w 2010 roku.

Na spłatę wcześniejszych kredytów przeznaczonych zostanie 11.710.000 złotych. Reszta kwoty, to jest 8.290.000 ma pokryć deficyt budżetowy w 2010 roku. Kredyt będzie spłacany w 30 ratach, w latach 2013 – 2020.

Zgodnie z prawem w uchwale konieczne jest podanie źródeł, z których miasto chce spłacić kredyt. Możemy więc dowiedzieć się, że spłata nastąpi między innymi ze środków z udziału w dochodach z podatku PIT i CIT, podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych, podatku rolnego, podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku od spadków i darowizn, wpływów z opłaty skarbowej oraz z opłaty od posiadania psów.

Właściwie można było napisać: „jakoś to będzie, przecież to dopiero za dwie kadencje!”.

Swoją drogą, to czy opłata od psów nie miała służyć akcji chipowania psów, wyłapywania bezpańskich zwierząt itp. działaniom związanym ze zwierzakami? Widocznie za kilka lat to opłaty będą tak wysokie, że jeszcze zostanie na spłatę rat.

Piotr Dymiński

Foto: Piotr Dymiński, stock

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook