Nowe place zabaw

Kolorowe drabinki, huśtawki, zjeżdżalnie oraz szereg innych urządzeń zabawowych. Wszystko rozmieszczone na elastycznej i bezpiecznej nawierzchni. To nowy plac zabaw otwarty przy szkole podstawowej nr 8 w Krośnie.

Zanim dzieci mogły w pełni cieszyć się nowym placem nastąpiło uroczyste otwarcie i przecięcie wstęg. Przedstawiciele krośnieńskiego samorządu dokonali tego wspólnie z dziećmi ze szkoły podstawowej i przedszkola. Plac zabaw przy SP 8 jest jednym z ośmiu powstających przy krośnieńskich szkołach (plac zabaw przy SP nr 3 stał się niestety słynny z innego powodu: przeczytaj…).

Początkowo informowano, że każdy z placów będzie kosztował około 250 tyś. zł. Przy okazji przygotowania materiału o „Ścieżce Zdrowia” niejako niechcący zapoznałem się z cennikami firm wykonujących takie place i urządzenia. Podawana kwota wydawała się zbyt wysoka, zatem przy okazji zapytałem o to prezydenta Barana.

Podawana kwota wydawała się zbyt wysoka, zatem przy okazji zapytałem o to prezydenta Barana – To była cena przetargowa. Po przetargach żaden z placów nie kosztował 250 tyś. Ten tutaj zamknął się kwotą około 150 tyś. zł. – tłumaczył wiceprezydent – W tej kwocie zawiera się wszystko: projekt, przygotowanie terenu, nawierzchnia, urządzenia i ich montaż.

W takiej sytuacji odpowiada to mniej więcej  cenom podawanym na stronach internetowych wykonawców – To bardzo dobra cena – mówił prezydent i trudno nie przyznać mu racji.

Piotr Dymiński

Foto: Piotr Dymiński

Komentarze

komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook